More

  Јужнокорејски танкер се преврте кај Јапонија, тројца исчезнати

  spot_img

  Јужнокорејски танкер утрово се преврте во морето кај Јапонија, соопшти тамошната крајбрежна стража, а трага по тројца исчезнати членови на екипажот. Бродот, кој почна да се навалува поради бурите кај јапонскиот остров Хоншу, упати повик за помош.

  Крајбрежната стража соопшти дека спасила осум лица и дека потрагата по исчезнатите е во тек.

  Телевизијата NHK објави дека во екипажот има државјани на Кина, Јужна Кореја и Индонезија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img