More

  Јувентус ќе го купи Австриецот само доколку се ослободи од Италијанецот

  spot_img

  Јувентус размислува да го купи напаѓачот на Болоња, Марко Арнаутовиќ.

  Клубот од Торино сака да добие играч во случај на заминување на Мојс Кин, позајмен од Евертон, пишува новинарот Николо Шира.
  Претходно беше објавено дека 33-годишниот Австриец е цел на Манчестер јунајтед. Сепак, јунајтед не можат да се договорат за условите со Болоња, бидејќи италијанскиот клуб бара 14 милиони евра за играчот.

  Минатата сезона Арнаутовиќ за Болоња на 34 натпревари постигна 15 голови и направи една асистенција.

  Порталот „Transfermarkt.com“ го проценува напаѓачот на шест милиони евра.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img