More

  Јуниорот Георгиев освои злато на „Софија Опен Г1“

  spot_img

  Македонскиот таеквондист Дарко Георгиев освои златен медал во јуниорска конкуренција на 11. издание на силниот Меѓународен турнир „Рамус Софија Опен Г1“, што изминатиот викенд се одржа во бугарската престолнина.

  Таеквондистот на ТК „Бутел“ до златниот медал дојде со три победи, над натпреварувачи од Србија и од Бугарија.

  Златниот медал на Георгиев е продолжение на успесите кои изминатиот период ги забележаа таеквондистите на ТК „Бутел“.

  На Светскиот Г1 Куп Топ Тирана одржан претходно овој месец Ведрана Тунески освои сребро, додека Теодор Стојановски се закити со бронзата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img