More

  Јулијан Костов ќе го замени српскиот актер Милош Биковиќ, кој првично требаше да игра во третата сезона на серијата на HBO „Белиот лотос“

  spot_img

  Јулијан Костов ќе го замени српскиот актер Милош Биковиќ, кој првично требаше да игра во третата сезона на серијата на HBO „Белиот лотос“. Бугарскиот актер ќе глуми руски лик.

  Да потсетиме, Биковиќ во петокот беше исфрлен од проектот откако Министерството за надворешни работи на Украина на социјалните мрежи го обвини дека поддржува геноцид и го крши меѓународното право.

  Костов е познат по улогата во серијата „Сенка и коска“ (Shadow and Bone).

   

  Во филмовите, Костов неодамна беше виден во покренувањето на комедијата за суперхеројот на хорор филмот „Отровниот одмаздник“. Тој е продуцентски партнер колега од Бугарија, ѕвездата на Борат номинирана за Оскар, Марија Бакалова, откако тие двајцата се дружеа во текот на процесот на кастингот на кој асистираше Костов.

  Третата сезона на „Белиот лотос“, која наскоро ќе започне со снимање во и околу Кох Самуи, Пукет и Бангкок, ќе следи нова група гости на друг имот на „Белиот лотос“ со седиште во Тајланд.

   

  Режисерот објаснил дека Биковиќ соодветно се подготвил за снимањето на „Белиот лотос“ и дека не постоеле никакви индикации за сето тоа.

  Претходно најавената екипа од третата сезона ги вклучува: Лесли Биб, Кери Кун, Франческа Корни, Николас Дувернеј, Арнас Федаравичиус, Кристијан Фридел, Волтон Гогинс, Дом Хетракул, Сара Кетрин Хук, Џејсон Ајзакс, Мишел Монаган, Сем Нивола, Моргана О’Рили, Лејл Патравили, Шалини Пеирис, Паркер Пози, Патрик Шварценегер, Тами Таптимтонг и Ејми Лу Вуд, како и Наташа Ротвел од првата сезона што се враќаат.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img