More

  Израелските сили нападнаа воени позиции во јужна Сирија

  spot_img

  Израелските сили рано утринава ја нападнаа позицијата на сириската армија на југот на Сирија, соопшти Опсерваторијата за човекови права (ОСДХ).

  „Израелските напади беа насочени кон радарска позиција на сириската армија меѓу провинциите Суеида и Дера“, рече директорот на OSDH Рами Абдел Рахман.

  Тој додаде дека нападите се „во време кога израелски авиони интензивно летале над регионот Дера“, и дека сириската противвоздушна одбрана не била активирана.

  Американските медиуми рано утринава објавија дека Израел извршил напад врз Иран.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img