More

  Израел изврши воздушни напади врз Дамаск: Има мртви и ранети

  spot_img

  Израел изврши воздушни напади на неколку точки на југот на Дамаск, главниот град на Сирија, јавува Anadolu.

  Сириската новинска агенција САНА објави, врз основа на воен извор, дека биле извршени воздушни напади на некои точки на југот на Дамаск.

  „Нападот предизвика материјална штета, неколку цивили загинаа и беа повредени“, се наведува.

  Тие, исто така, објавија дека неколку ирански советници и цивили биле убиени во понеделникот јужно од Дамаск.

  Израелските власти не издадоа изјава во врска со нападот.

  Познато е дека постојат елементи на либанскиот Хезболах, како и на сириската армија и милитантните групи поддржани од Иран во Дамаск и неговите рурални области.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img