More

  Избодено момче со нож – Група млади лица му се нафрлила вчера во Тетово

  - Advertisement -

  Малолетник на 16 години бил физички нападнат и избоден со нож од група млади лица вчера во Тетово. Настанот се случил  околу 21 часот на улицата Јане Сандански.

  – Во СВР Тетово пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка на улица Јане Сандански во Тетово, во која, првично, учествувале повеќе лица, а едно малолетно лице било повредено со остар предметСлужби на СВР Тетово се на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот – информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

  Малолетникот бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување лекарска помош.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img