More

  Исход што никој не го очекуваше: Милан донесе одлука за иднината на Круниќ

  spot_img

  Репрезентативецот на Босна и Херцеговина Раде Круниќ очигледно нема да го напушти Милан во зимскиот преоден рок.

  Според италијанските медиуми, Милан решил да ја промени својата одлука и да го задржи искусниот играч за врска во тимот. Причината е едноставна, а тоа се бројните повреди на значајните фудбалери на Росонерите.

  Со оглед на новонастанатата ситуација, раководството на Милан ќе го задржи Круниќ барем до следното лето, секако доколку италијанскиот клуб не добие понуда која нема да може да ја одбие.

  Круниќ долго време беше поврзуван со Фенербахче и Лион, се чинеше дека ќе заврши во Турција, но ништо од тоа. За Росонерите оваа сезона одигра 14 натпревари, а на Сан Сиро пристигна пред пет години од Емполи.

  За репрезентацијата на нашата земја одигра 32 натпревари и постигна четири гола.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img