More

  Инспектори наводно синоќа го привеле актерот Сергеј Трифуновиќ откако кај него пронашле неколку грама недозволени супстанции

  spot_img

  Инспектори наводно синоќа го привеле актерот Сергеј Трифуновиќ откако кај него пронашле неколку грама недозволени супстанции, јавуваат српските медиуми.

  Трифуновиќ наводно бил приведен околу 20:00 часот на Вождовац откако, како што пренесуваат српските медиуми, купил дрога од познаник, пишува „Блиц“.

  Според понатамошните информации, уапсен е и маж кој бил во друштво на Сергеј Трифуновиќ, а кој е осомничен дека му продал неколку пакетчиња марихуана.

  – Во таа прилика кај него е пронајдена одредена количина наркотици, која при акцијата за апсење е запленета – изјавил изворот за „Информер“.

  Сергеј Трифуновиќ и неговиот познаник биле приведени во полиција.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img