More

  Инфективната клиника има нов директор – Фадил Цана ќе го заземе местото на Милена Стевановиќ

  spot_img

  Инфективната клиника има нов директор, потврдуваат од Министерството за здравство за Сител.

  Како што објави телевизијата, на местото на досегашната директорка д-р Милена Стевановиќ е назначен д-р Фадил Цана, инфектолог на клиниката.

  Засега нема официјални информации зошто е сменета Стевановиќ, кадар од редовите на СДСМ, која раководеше со клиниката седум години.

  Цана е кадар од Алијанса за Албанците.

  Тој ја извршуваше функцијата претседател на УО на Фондот за здравство, а неговото име се споменуваше и за министеркото место.

  Фадил Цана
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img