More

  Хрватска пејачка го отпеа како балада хитот на Бејби Лазања

  spot_img

  Од секогаш музичките продуценти, композитори и изведувачи од разни земји ја следеле евровизиската мода и се обидувале да направат „евровизиска песна“, во надеж за што подобар пласман на Евросонг.

  Така е направена и песната на хрватскиот претставник Бејби Лазања односно Марко Пуришиќ.

  Но, хрватската пејачка Јелена Жнидариќ на својот Инстаграм профил објави видео од изведбата на песната „Рим Тим Таги Дим“, но во малку поинаква верзија, како балада.

  Така Јелена, всушност, ја открива прекрасната мелодиска линија на оваа песна, „соблекувајќи“ го нејзиното евровизиско руво.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img