More

  Хорор на Косово: Двајца навивачи избодени со нож на кошаркарски натпревар

  spot_img

  Страшен инцидент го потресе јужниот дел на Косовска Митровица по финалниот натпревар од локалната кошаркарска лига.

  По средбата меѓу Трепча и Златен орел Јли, двајца мажи беа избодени со нож.

  Портпаролот на полицијата Авни Захити ја потврди веста за локалните медиуми.

  „Околу десет и пол вечерта добивме дојава дека двајца мажи се повредени од остри предмети и дека побарале брза помош. Со инцидентите се справуваат единиците на досадниот полициски оддел“.

  Инцидентот наводно се случил во тоалетот на салата по натпреварот.

  Инаку, Трепча по 12 години стана шампион победувајќи ги ривалите во мајсторката на финалето на плејофот со 67:66. Ова беше нивната петта титула во историјата.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img