More

  Грчките власти трагаат по американски турист кој исчезна на островот Аморгос неколку дена откако на островот Сими беше пронајдено телото на британскиот новинар Мајкл Мозили, кој исчезна за време на планинарење

  spot_img

  Грчките власти трагаат по американски турист кој исчезна на островот Аморгос  неколку дена откако на островот Сими беше пронајдено телото на британскиот  новинар Мајкл Мозили, кој исчезна за време на планинарење.

  Локалните власти соопштија дека 59-годишниот Алберт Калибет исчезнал во вторникот попладне кога неговиот пријател пријавил дека не се враќа од планинарење.

  Во потрагата учествуваат неколку грчки служби, вклучително и волонтери на крајбрежната стража и тимови од блиските острови Парос и Наксос, објави ТВ ЕРТ.

  Исчезнувањето на Калибет, пензиониран полицаец од Лос Анџелес, ги вознемири локалните жители на островот Аморгос, каде што тој доаѓа со години.

  Патеката по која тргна за планинарење во вторник не е многу напорна, но на островот, како и во цела Грција, деновиве температурите се и до 35 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img