More

  Google го исмеа iPhone 15 во ново видео

  spot_img

  Google има серија на видео реклами наречени #BestPhonesEver и објавува ново видео честопати. Последната беше објавена синоќа со тема – страшна приказна. На видеото, телефонот Pixel на Google може да се види како кажува „страшни приказни“ за iPhone 15 на Apple, на што iPhone одговара: „Pixel, се плашам“.

  Тогаш Pixel почнува да се извинува, а iPhone вели дека не се плашел од приказната, туку дека се плашел од иднината. Пиксел го праша што мисли. „Па, претстои големо лансирање, ќе привлечете многу внимание“, вели iPhone и продолжува, „Луѓето ќе зборуваат за вашите карактеристики на вештачката интелигенција и привлечниот дизајн и ќе не споредат. Кој има подобра камера, кој има подобра вештачка интелигенција“.

  „Што ако вашето лансирање беше поиновативно?
  На тоа, Pixel одговара: „Штотуку имавте настан за лансирање, а ние сè уште сме добри“. „Да, но добив различно копче за исклучување звук, динамичен остров и нова порта за полнење. Што ако вашето лансирање беше поиновативно?“ одговара неговиот iPhone. Pixel потоа заклучува: „Ниту едно лансирање не е поголемо од нашето пријателство. Не треба да се плашите од ништо“. Или? Погледнете го видеото.

  На многу луѓе им се допадна
  Видеото е прегледано над 100.000 пати и собра тони коментари. „Дајте им награда на писателите на оваа серија еднаш“, „Дури и како обожавател на Apple ги сакам овие видеа, го сакам односот „BFF“ помеѓу iPhone и Pixel“, „Сериозно ги сакам. Ве молиме направете повеќе“, „Ова беше забавно“, „Ова беше епско. Гугл, ти ми го разубави денот“, „Ова е најдобриот маркетинг што го постигна Google“, „Ова е најдоброто нешто што сум го видел во светот на технологијата“, се дел од коментарите, објави Inedx.hr.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img