More

  Голен раздор во Алијанса за Албанците,Небиу испрати порака : Можете да ме убиете, но нема да ме исплашите

  spot_img

  Со објава на социјланите мрежи во која порачиува „Можете да ме убиете но, нема да ме ислпашите“ се огласи директорот на Агенцијата за одземен имот Дритон Небиу кој вчера како што тврди бил нападант во тетовски ресторан непосредн отокако обајви офтографија со Зијадин Села кој пак го предводи крилото кое не се согласува со Арбен Тарави за колација на Алијанса за Албанците со албанската опозиција претстојните избори.

  Инцидентот вчера вечер го потврди и полицијата.

  Села, кој е и актуелен претседател на Централното собрание на АА, објави дека свикува седница на ова партиско тело на која ќе се бара одговорност за претседателот на партијата, Арбен Таравари.

  Таравари објави дека неговата иницијатива добива подршка од мнозинството членови на Централното собрание. Тврди дека собрал 80 потписи од вкупно 133 членови на ова тело.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img