More

  Ѓоковиќ му честиташе на Хрватот против кого изгубил во младоста

  spot_img

  „Д-р Иво! Ви благодарам за најоригиналниот совет што сум го добил на сервис. Ви честитам на кариерата. Можете да бидете многу горди на постигнатото! “.

  Вака му напиша Новак Ѓоковиќ на својот хрватски колега Иво Карловиќ кој заминува во пензија во својата 44 година. Ѓоковиќ беше еден од првите кој му честита на колегата. Карловиќ е еден од ретките кои имале позитивен резултат против Новак.

  Хрватот имал и победа повеќе против Ѓоковиќ отколку што пишува на АТП листата бидејќи еднаш го победил младиотЃоковиќ на квалификации за турнир во Мадрид.

  Иако постоеше ривалство меѓу двата тенисери тие останаа во добар однос.

  На Карловиќ му честиташе и српскиот колега Ненад Зимониќ.

  Ненад Зимоњиќ, најдобриот српски двојник досега, беше меѓу многуте тенисери кои дојдоа да му посакаат се најдобро на харизматичниот Карловиќ во пензија. „Честитки Карло за сé што постигна во долгата и многу успешна кариера. Се најдобро и нека те следи среќа во се што ќе правиш во иднина“, напиша поранешниот селектор на Дејвис куп тимот на Србија.

  Карловиќ во пензија замина со честитки и од Марин Чилиќ, Иван Додиќ и браќата Брајан, Метју Ебден, Рад Албот…

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img