More

  Ѓоковиќ доби дрес од Кирил Лазаров

  - Advertisement -

  Еден од најдобрите тенисери на светот, Новак Ѓоковиќ, денеска доби скапоцен подарок.

  Имено, македонскиот новинар Бошко Тасиќ, кој присуствува на отвореното првенство во тенис „Србија опен 2022“, денеска на Ноле му подари дрес од македонската ракометна репрезентација.

  Но, не било кој дрес, туку од капитенот и од селектротот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img