More

  Германци во Истра сокриле камера во пренослив фрижидер и снимале голи деца

  spot_img

  Полицајците привеле двајца германски државјани кои со помош на рачно изработена камера снимиле голи деца во камп во областа Ровињ, извести во понеделникот истарската полиција.

  Имено, полицијата во Ровињ спроведе кривична истрага против двајца германски државјани на возраст од 48 и 79 години поради сомнение дека сториле кривично дело искористување деца за порнографија.

  Според полицијата, во саботата гости на камп во областа Ровињ го забележале сомнителното однесување на двајца мажи и веднаш ги известиле обезбедувачите кои повикале полиција.

  Полициски службеници уапсиле две лица осомничени дека снимале голи деца на базенот и на пловечкиот воден парк, а по наредба на надлежниот суд извршиле претрес во возилото и мобилниот дом во кој престојувале германските државјани. При претресот, полициските службеници пронашле и одзеле рачно изработен апарат за снимање, лаптоп, камера, МП3 плеер, четири мобилни телефони, седум УСБ стикови и други предмети.

  Во текот на кривичната истрага било утврдено дека двајца мажи ставиле рачно изработен уред за снимање во торба што личеше на пренослив фрижидер и на тој начин снимале голи деца.

  По завршувањето на кривичната истрага, полицијата во неделата вечерта ги привела двајцата осомничени во притворското одделение на Полициската управа на Истар.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img