More

  Фотографиите на Марго Роби без шминка потврдуваат зошто таа е меѓу најубавите жени на светот

  spot_img

  Познатата австралиска актерка Марго Роби е една од најбараните актерки во светот. Таа се прослави со улогата во филмот „Волкот од Волстрит“ кога застана рамо до рамо со актерот Леонардо ди Каприо.

  Маргот Роби, холивудска актерка по потекло од Австралија, е една од најбараните актерки во Холивуд. Таа моментално го промовира својот најнов филм „Барби“ во кој глуми со колегата Рајан Гослинг.

  Кога се појави во филмот „Волкот од Волстрит“, многумина беа маѓепсани од нејзината природна убавина, но и од нејзиниот актерски талент. Комбинацијата на природна убавина и чувство за глума доведе до блескава кариера.

  Таа доби многу награди и номинации за улогата.

  Набргу потоа глумела во филмот „Насилен талент“, но и во следните филмови: „Суит француски“, „Фокус“ ​​со Вил Смит, „З за Захарија“ со Крис Пајн и во филмот „Тарзан“ со Александар Скарсгард.

  Кога станува збор за нејзината природна убавина, тоа е несомнено, а тоа го покажуваат и фотографиите на Марго со и без шминка. Многумина велат дека таа е подеднакво харизматична и убава и без шминка и со неа.

  Кога станува збор за нејзиниот приватен живот, таа не го истакнува премногу во јавноста. На снимањето на филмот „Siute Francaise“ во 2013 година, таа го запознала нејзиниот сегашен сопруг, Том Акерли, асистент режисер. Тие се венчаа во 2016 година на мала церемонија во Австралија, а парот продолжува да го држи приватниот живот подалеку од очите на јавноста.

  Дека е една од најубавите жени на светот потврди и магазинот Maxim кој ја смести Марго на второто место меѓу најатрактивните жени во светот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img