More

  Европската фудбалска федерација (УЕФА) демантираше дека е постигнат договор со Обединетите Арапски Емирати според кој Абу Даби до 2030 година треба да биде организатор на едно финале во Лигата на шампиони (ЛШ)

  spot_img

  Европската фудбалска федерација (УЕФА) демантираше дека е постигнат договор со Обединетите Арапски Емирати според кој Абу Даби до 2030 година треба да биде организатор на едно финале во Лигата на шампиони (ЛШ).

  Демантот доаѓа ден по информациите објавени во шпанскиот весник „Диарио“.

  Шпанскиот медиум објави дека УЕФА постигнала договор со Обединетите Арапски Емирати вреден 2.2 милијарди евра, а сè би требало да бде ставено на хартија во февруари идната година.

  ОД УЕФА нагласија дека не е прв пат шпанските таблоиди од сличен профил да шират невистини за раководното тело на европскиот фудбал, додавајќи оти оваа пракса зачестила со наближување на денот на одлуката на Европскиот суд на правдата за случајот Суперлига.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img