More

  Еве во кои делови од земјата се очекуваат промени

  spot_img

  Меторолозите информираат дека денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне особено во западните и јужните делови од земјата ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи.

  Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

  Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

  Минималната температура ќе се движи од 4 до 12 степени, а максималната од 15 до 26 степени.

  Во Скопје температурата ќе се движи од 8 до 25 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img