More

  Еве од кога ќе имаме температура од скоро 40 степени

  spot_img

  Во следните денови ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

  Максималната температура ќе биде до 38 степени, соопшти УХМР.

  Најтопло ќе биде в понеделник, со максимална температура од 30 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

  Во Скопје во следните денови максималната дневна температура ќе се искачи до околу 31-32 степени.

  Се на сѐ, и во наредниот период ќе бидеме под влијание на оваа топла воздушна маса која продира од Африка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img