More

  Експлозии и густ црн чад во индустриската зона на градот

  spot_img

  Голем пожар избувна во фабрика за кожа во индустриска зона во Истанбул и за многу кратко време зафати огромна површина, а пожарникарите веќе неколку часа не можат да го стават под контрола.

  Пожарот избувнал околу 13 часот по локално време во индустриската зона Тузла во Истанбул, објави турската телевизија ТРТ Хабер.

  На местото на настанот се испратени противпожарни возила, многу опрема и противпожарни екипи.

  „Според првичните сознанија, во пожарот нема жртви или повредени. Се преземаат неопходни мерки за да се спречи ширењето на пожарот во шумската област“ – ​​се вели во соопштението на гувернерот на Истанбулската област.

  Турските медиуми објавија дека од местото на пожарот од време на време се слушаат експлозии и дека има црни облаци чад на небото.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img