More

  Две лица загинаа денеска во авионска несреќа во Белгија

  spot_img

  Две лица загинаа денеска во авионска несреќа во Белгија, објави Brussels Times, повикувајќи се на агенцијата Belga News.

  Првите извештаи укажуваат дека се работи за авион со дозвола од Германија, а инцидентот се случил на 100 метри од пистата на Спа Малшамп.

  Околу 9 часот пилотот се обидел да полета, но маневарот бил отежнат поради силниот ветер, пренесе RTBF.

  Пилотот не можел успешно да полета и удрил во паркиран автомобил покрај пистата, по што се запалил. Возачот на автомобилот успеал да излезе од возилото кое било затрупано во чад, спасувајќи си го животот во последен момент.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img