More

  Двајца струмичани пред Ресен фатени со 50 килограми Марихуана вредна 150.000 евра

  spot_img

  Сообраќајната патролна полиција при ОВР Ресен во полициска акција кај с.Јанковец, во возило марка „Шкода Октавија караван“, со струмички регистарски ознаки, во рутинска контрола открила 50 килограми Марихуана. Како што дознава редакцијата Охридскај осумничени се две лица за трговија со наркотички средства жители на Струмица ,кој дрогата ја имале превземено од Албанија. ОВР Ресен работи на целосно расчистување и документирање на кривично правниот настан.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img