More

  Донел огромна змија на сплитското кеј, граѓаните повикале полиција

  spot_img

  Огромна змија се појавила на брегот на Сплит во четвртокот, а таму ја донел маж кој мирно седел на клупа додека минувачите биле преплашени.

  Сцената синоќа вознемири многу спличани, а слична ситуација се случи и минатата година кога еден дечко сред бел ден се шеташе низ Сплит со кралски питон, пишува денеска Далмација.

  Била повикана полиција
  Змијата најверојатно е миленик на човекот кој ја донел во Рива.

  Дел од граѓаните повикаа полиција.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img