More

  Девојка се онесвестила за време на сведочењето во Австрија: 17 млади момчиња ја силувале со месеци

  spot_img

  Деновиве почна судскиот процес во врска со страшниот случај кој ја шокираше Австрија. Случајот стана национални наслови откако беше откриено дека тогашното 12-годишно девојче со месеци било сексуално злоставувано од 17 лица.

  Ова е еден од најсериозните случаи на сексуална злоупотреба на малолетници и еден од најшокантните случаи на сексуално насилство во поновата австриска криминална историја.

  Девојката во четвртокот требаше да сведочи во судот, но распитот беше прекинат бидејќи и беше премногу трауматично, цело време плачеше, а на крајот се онесвести.

  Но, драмата не застана тука. Кога жртвата била изнесена од салата, еден од насилниците (13) ја чекал во ходникот на судот и ѝ се смеел со потсмев.

  Девојката во судот била придружувана од адвокат, а нејзината мајка изјавила дека сакала да ја поштеди ќерката од дополнителна траума откривајќи ги деталите за злосторството пред неа.

  Некои од самите силувачи се деца на возраст од 13 до 18 години.

  Се започнало кога нејзиниот прв дечко прво ја принудил на секс со употреба на сила, а потоа ја „предал“ на своите пријатели. На видеото се слуша како девојката очајно ги моли силувачите да престанат.

  Насилниците ја уценувале да објавува видеа на социјалната мрежа, па таа молчела извесно време, но на крајот се скршила и и признала се на мајка си, пишува Феникс.

  Продолжението на распитот на 13-годишното девојче е закажано за 26 април. Потоа треба да зборува за групното силување во хотелската соба.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img