More

  Денот ќе биде сончев и студен

  spot_img

  Утрово и денеска ќе биде многу студено, до -18 степени, а по одделни котлини ќе има и магла.

  Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

  Во Скопје утрово температурата ќе се спушти до – 10 степени, а во делови од котлината ќе има појава на магла. Денот ќе биде сончев со мала до умерена облачност и со максимална температура до 3 степени, а попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер.

  И во среда времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат негативни.

  Во четврток ќе има локални врнежи со слаб интензитет, а температурите ќе бидат во постепен пораст. Ќе дува засилен северен ветер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img