More

  Денеска дождот ќе биде слаб

  spot_img

  Денеска нè очекува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

  Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.

  Утре(во сабота) и за време на викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време. Утре претежно во јужните делови, а во недела на повеќе места ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни.

  Во недела ќе има и услови за појава на изолирана нестабилност со грмежи. Поради спуштање на постудена воздушна маса на планините врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на повисоките планини ќе се формира нова снежна покривка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img