More

  Деми Мур за здравствената состојба на Брус Вилис

  spot_img

  Иако Брус Вилис и Деми Мур се разведоа пред повеќе од 20 години, тие се уште се блиски.

  Додека го промовираше своето ново шоу „Feud: Capote vs. Лебедите“, Деми Мур сподели ажурирање за здравјето на Вилис.

  „Мислам дека му оди многу добро, со оглед на неговата целокупна состојба“, рече Мур за време на гостувањето во „Добро утро Америка“.

  Во текот на 2022 година беше објавено дека Вилис ќе се откаже од кариерата поради здравствени проблеми. Оттогаш му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција (FTD), која е прогресивна состојба на мозокот.

  Мур и Вилис се разведоа во 2000 година и имаат три возрасни ќерки – Румер, Скаут и Талула.

  Поранешниот пар продолжи пријателски да ги дели обврските околу нивните три ќерки. Вилис е во брак со Ема Хеминг Вилис повеќе од 16 години, со која има две ќерки, Мејбел и Евелин, пишува CNN.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img