More

  Дали Меланија навистина не сака да учествува во кампањата? Трамп: Ќе ја видите наскоро

  spot_img

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој по трет пат се бори да стане републикански претседателски кандидат, тврди дека не ја вклучил сопругата Меланија во кампањата бидејќи претседателската битка е „грда и гнасна“, но додава дека таа ќе му се придружи. „наскоро“..

  Пред шест недели, Њујорк Тајмс напиша дека Меланија Трамп постојано одбивала да му се придружи на нејзиниот сопруг Доналд Трамп во предизборната кампања. Минатиот викенд авион дури го прелета фудбалскиот стадион во Ајова, каде се играше натпреварот, влечејќи зад себе транспарент со прашањето „Каде е Меланија?“.

  За отсуството на Меланија во последното интервју со поранешниот претседател на САД прашала и водителката на емисијата Meet the Press, Кристен Велкер. „Ќе ја видиме наскоро“, го прашала таа.„Да. Наскоро? Да, наскоро. Таа е резервирана и одлична личност, многу самоуверена и многу ја сака нашата земја. И искрено, би сакал да ја задржам надвор од тоа. Таа (кампањата) е толку грда и толку гнасна“, одговори Трамп.

  Во јули, Тајмс објави дека Меланија инаку го одбила барањето на нејзиниот сопруг да му се придружи во кампањата, велејќи дека се чувствувала изневерена од персоналот и пријателите додека престојувала во Белата куќа. И покрај нејзиното одбивање, извори блиски до Трамп изјавија за Тајмс дека таа сè уште приватно ја поддржува неговата кандидатура и верува дека тој би можел повторно да се кандидира за претседател.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img