More

  Бритни Спирс се посипува со пепел: Сакам да се извинам за некои работи

  spot_img

  Бритни Спирс му се извини на поранешното момче Џастин Тимберлејк за коментарите во нејзината автобиографија.

  Во својата автобиографија „Жената во мене“, поп принцезата Бритни Спирс сподели болно искуство од пред повеќе од две децении. Таа откри дека забременила за време на врската со пејачот Џастин Тимберлејк, но потоа абортирала.

  Во книгата таа тврди дека Тимберлејк и рекол да абортира бидејќи „не сакал да биде татко“. Одлуката ја донела и затоа што Тимберлејк наводно ја изневерил. Таа рече дека искуството со абортусот било едно од најболните во нејзиниот живот.

  Според Би-Би-Си, Спирс сега јавно му се извинила на своето поранешно момче Тимберлејк за овие изјави. На Инстаграм таа ги објави неговите снимки од неговиот настап со Џими Фалон во емисијата The Tonight Show на NBC.

  Во објавата таа напиша: „Сакам да се извинам за некои работи за кои напишав во книгата. Ако ги навредив луѓето за кои навистина се грижам, длабоко се извинувам“. Пејачот ги пофали и неговите нови песни, особено Selfish и Sanctified.

  Спирс објави песна со ист наслов во 2011 година, а некои од обожавателите на Бритни организираа кампања нејзината песна Selfish да биде повисока од новиот сингл на Тимберлејк, јавуваат американските медиуми.
  Тимберлејк и Спирс ја започнаа својата врска кога имаа само 18 години, а ја прекинаа во 2002 година кога имаа 21 година.

  Кога забременила, се сомневала дали абортусот е правилна одлука, напишала пејачката во својата автобиографија, објавена во октомври 2023 година.

  „Тоа беше изненадување, но не и трагедија. Толку многу го сакав Џастин. Отсекогаш очекував дека еден ден ќе имаме семејство. Тоа би било многу побрзо од очекуваното“, напиша 42-годишникот во книгата.

  „Но, бременоста на Џастин секако не го израдува. Рече дека не сме спремни да имаме бебе, дека сме премлади“, изневери таа и продолжи: „Не знам дали одлуката е правилна. Ако одлуката беше исклучиво моја, никогаш немаше да го сторам тоа. Но Џастин беше толку сигурен дека не сака да биде татко“.

  Обвинувањата предизвикаа бран коментари на социјалните мрежи, па Тимберлејк извесен период ги исклучи коментарите на својот Инстаграм профил, пишува Би-Би-Си. Тој не одговори јавно.

  Но, тој веќе напиша на Инстаграм во 2021 година: „Разбирам дека не успеав во овие и во многу други моменти, а со тоа добив голема корист од системот што ја одобрува мизогинијата и расизмот“. Посебно сакам да им се извинам на Бритни Спирс и Џенет Џексон, секоја од нив, бидејќи ги сакам и почитувам и знам дека не успеав“.

  Спирс се мажела три пати и има две деца со вториот сопруг, танчерот Кевин Федерлин.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img