More

  Британската полиција уапсила четири лица кои влегле во имотот на премиерот Риши Сунак на северот на Англија

  spot_img

  Британската полиција соопшти дека вчера уапсила четири лица кои влегле во имотот на премиерот Риши Сунак на северот на Англија, инцидентот што се случи за време на изборната кампања за парламентарните избори закажани за 4 јули.

  „Во текот на денот уапсивме четири лица кои влегле на имотот на премиерот во неговата изборна единица (Северен Јоркшир)“, се вели во соопштението на локалната полиција.
  Полицијата брзо реагирала, односно веднаш штом лицата влегле на имотот.

  – Приведени се луѓе на возраст од 20 до 52 години од различни градови во државата, кои „ се во притвор, а истрагата е во тек“ – прецизира полицијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img