More

  Бразилецот Нејмар очигледно е зависник од играње покер, се коцка на роденденот на ќерката

  spot_img

  Нејмар е за лекување! Бразилскиот фудбалер не игра за својот клуб Ал Хилал поради сериозни повреди на вкрстените лигаменти и не им помага на соиграчите, но тоа што го прави во слободно време е загрижувачко и не доликува на еден спортист.

  Парите што ги добил од богатите Арапи од Саудиска Арабија очигледно го „чешаат“ по џебовите, па решил да ги потроши на порок – коцкање. Играчот кој забележа само пет настапи за Ал Хилал и постигна само еден гол, очигледно станал зависен од онлајн покер толку многу што мора да го игра во секоја можна прилика.

  Дури и на роденденот на неговата ќерка! Имено, додека на неговата ќерка ѝ ја пееја роденденската песна и сè ѝ беше посветено на неа, Нејмар одлучи дека е уште момент за играње покер. Не издржа да ја отпее песната до крај, но веднаш побрза да игра со раката на телефонот. Очигледно зависноста на Нејмар станала толку лоша што му треба лекување.

  Во исто време, тој веќе беше познат по играњето покер, но во живо, а сега отиде чекор понатаму и го игра онлајн. Мора да се признае, веројатно мораше, бидејќи прашање е дали воопшто може да најде ваков порок во Саудиска Арабија.

  Да потсетиме, Нејмар е познат како добар покераш меѓу фудбалерите, па во февруари 2022 година учествуваше на ЕПТ турнирот во Париз организиран од познатиот сајт за оваа игра во еден хотел. Само влезот чинеше 10.000 евра, а Нејмар заврши на 30 место и се пласираше во следната рунда. Сето ова можеби немаше да беше толку страшно, доколку Килијан Мбапе нѐ побараше од него да одмори откако ПСЖ беше поразен во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите од Баерн. Ова е една од причините поради која кај „светците“ се распадна сѐ, а клубот го напуштија Нејмар и Лионел Меси.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img