More

  Боливудската актерка Пунам Пандеј ја лажирала својата смрт

  spot_img

  Боливудската актерка Пунам Пандеј ја лажирала својата смрт.

  Оваа вест ја шокираше јавноста, а причина беше желбата на Пунам да ја подигне свеста за ракот на грлото на матката и редовните прегледи.

  Актерката се огласи на Инстаграм за да потврди дека веста за нејзината смрт како последица од карцином на матка е лажна.

  -Да ја трансформираме оваа свест во акција за поздраво утре – рече таа во видеото што го сподели.

  Пандеј е индиска манекенка и актерка во филмови за возрасни. Таа дебитираше во Боливуд со филмот „Наша“ во 2013 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img