More

  Бетика се спремаше за подвигот капејќи се во ледена вода

  spot_img

  Бети Котовческа, позната и како „ледената Македонка Бетика“ ги искачи француските Алпи во шорцеви. Таа е позната по тоа што се капе во многу студена вода, а овојпат отиде на експедиција со „ледениот човек“, Холанѓанецот Вим Хоф.

  Всушност, капењето во ледена вода било дел од долгата подготовка за овој подвиг на Алпите кој почна на први, а ќе трае до седми февруари.

   

   

  „Радувај се Македонијо, Бетика штотуку ги искачи Алпите во шорц. Исто така, Бетика беше најмладата личност на ова експедиција! Каков прекрасен ден. Да веруваме во себеси, да веруваме во нашиот потенцијал и сила, да се истражуваме себеси и да ги рушиме сите граници! Вечно благодарна! Денес само си ја гушнав најсилно мојата мала Бети, и реков: We did it Queen“, сподели Бетика на Инстаграм.

   

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img