More

  Бензините поскапуваат за еден денар, а дизелот за 0,50 денари

  spot_img

  Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 1,00 денар, за на дизелот и маслото за домаќинства ќе се згоглемат за 0,50 денари Регулаторната комисија за енергетика.

  Од полноќ малопродажната цена на „еуросупер-95“ ќе изнесува  84 денари за литар, додека литар „еуросупер-98“ ќе чини 86 денари. Дизелот  ќе чини 77,00 денари, а екстра лесното масло за домаќинство 75,50 денари.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се зголемува за 0,626 ден/кг, и ќе чини 48,634 ден/кг.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img