More

  Бензините и дизелот остануваат со иста цена

  spot_img

  По полноќ ќе поскапи мазутот, додека цените на бензинот и на дизел горивата не се менуваат, соопшти Регулаторна комисија за енергетика.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,164 денари по килограм и изнесува 43,639 денари за килограм.

  Цените на другите горива не се менуваат и нивните максимални цени изнесуваат: за „еуросупер– 95“                80 денари, „еуросупте– 98“  82 диселот 71,5 денари. Цената на маслото за горење останува  70,5 денари по литар.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img