More

  Баерн (конечно) го носи Палхинч, цената е пониска од лани

  spot_img

  Португалскиот фудбалер Жоао Палхиња минатата сезона остана во Фулам, откако пропадна неговиот трансфер во Баерн бидејќи доцнеше документацијата од Лондон. Баварците изминатото лето научија од грешката и овој пат решија купувањето да го направат уште пред Европското првенство – и тоа со попуст…

  Палхиња беше голема желба на Баерн и минатото лето, но Баварците премногу се колебаа со преговорите и не успеаја да го официјализираат трансферот пред крајот на преодниот рок.

  Во меѓувреме, 28-годишниот фудбалер потпиша нов договор со тимот од Лондон, до 2028 година, но се чини дека тоа нема да го спречи трансферот кој би можел да биде комплетиран уште пред ЕУРО.

  Според европските медиуми, Баерн тогаш се согласил да плати нешто помалку од 70 милиони евра на клубот од Западен Лондон, а Фулам наводно е подготвен да го пушти најдобриот играч за 45 милиони.

  Ниту тоа не е доволен попуст за Баерн – британски Атлетик тврди дека претставници на гигантите од Алијанц Арената понудиле 35 милиони евра.

  Германски Скај Спортс дознава дека Баварците веќе започнале преговори, а нивниот италијански колега и инсајдер Фабрицио Романо тврди дека последниот играч од средниот ред веќе ги договорил личните услови со Баерн.

  Новиот тренер на германскиот гигант, Винсент Компани, во моментов смета на Александар Павловиќ, Конрад Лајмер, Леон Горецка и Џошуа Кимих, за кој се шпекулира дека ќе го напушти клубот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img