More

  Авионот се урна на автопат во САД и удри во автомобили, има жртви

  spot_img

  Мал приватен патнички авион со пет лица вчера се урна на фреквентен автопат на Флорида и се судри со две возила на земја во несреќа во која загинаа две лица, соопштија властите и снимката од местото на настанот.

  Деловниот авион „Бомбардиер Челинџер 600“, кој полетал од Охајо, се приближувал до аеродромот во Неапол кога пилотот преку радио сигнализирал дека двата мотори откажале, соопшти Националниот одбор за безбедност на транспортот (NTSB).

  Видеата и фотографиите од местото на настанот го покажаа леталото во пламен и чад откако се урна на Меѓудржавен 75 во близина на Неапол, на брегот на Персискиот залив. Авионот удрил во автомобил и пикап на автопатот. Во авионот имало пет лица, според НТСБ и Федералната управа за авијација.

  Портпаролката на полицијата Моли Бест изјави дека три лица од авионот преживеале, а две лица загинале. Но, таа не кажа дали двајцата загинати се од авионот или од возилото. Не е наведен бројот на луѓе кои се возеле во погодениот автомобил и камион.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img