More

  Авион кој летал од Индија за Москва се урна во Авганистан

  spot_img

  Полицијата во северен Авганистан примила извештаи за авионска несреќа во провинцијата Бадакшан, изјави во неделата портпарол на провинциската полиција.

  Портпаролот на локалната полиција изјави дека несреќата се случила во текот на ноќта во оддалечениот, планински регион Бадакшан на далечниот север на Авганистан.

  Авганистанската полиција не го потврди типот на авионот, причината за падот или жртвите, а руската контрола на летање соопшти дека станува збор за авион Dassault Falcon 10 со шест лица на летот од Индија до Москва.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img