20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

7227 POSTS
0 COMMENTS

Потврдени преговорите меѓу ѕвездите на Баерн и Ливерпул

Потврдени преговорите меѓу ѕвездите на Баерн и Ливерпул Баерн сака да го донесе Сади Мане од Ливерпул ова лето, тврди новинарот на германскиот Скај спорт,...

Вулин: Државата е сериозна за решавање на проблемот со лажните извештаи за бомбите

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин разговараше со министерот за образование, наука и технолошки развој Бранко Ружиќ за вчерашните настани кога беше објавено дека...

Пленковиќ ја отфрли идејата Хрватска да го блокира влезот на Финска и Шведска во НАТО

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ ја отфрли иницијативата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ да тврди дека Загреб и Шведска треба да се приклучат на НАТО...

Пресвртна точка во Шангај: Не се откриени нови инфекции надвор од областите на карантин

Во сите области на Шангај во Кина, постигната е стратегија на нулта толеранција кон Ковид-19, што значи дека ниту една од новите инфекции не...

Кан му упати јасна порака на Левандовски

Извршниот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан, одбива да го одобри заминувањето на Роберт Левандовски. Како што пренесува Еуроспорт, Кан се спротивставил на одлуката на...

Агенцијата за супервизија на осигурување во првите 3 месеци од годинава разгледа 52 претставки од осигуреници кои се пожалиле на услугите од осигурителни компании

Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) во првите 3 месеци од годинава разгледа 52 претставки од осигуреници кои се пожалиле на услугите од осигурителни...

Парите од разводот со Џони Деп не ги донирала на детската болница

Поранешната сопруга на Џони Деп, Амбер Херд, конечно призна дека не ја платила ветената донација од 3,5 милиони долари на АКЛУ, откако тврдеше дека...

Пресвртница во САД: Почнуваат сослушувањата за мистериозните снимки од НЛО

Двајца високи функционери од воениот разузнавачки сектор во вторник ќе сведочат пред Конгресот на САД на првото конгресно сослушување за НЛО по повеќе од...

Спектакуларен трансфер на повидок: Меси се враќа на Камп Ноу?

Фудбалскиот свет беше во шок откако Лионел Меси минатата година ја напушти Барселона и потпиша за богатиот ПСЖ. Меси мислеше дека му треба промена...

Крајот на најголемата трансфер сапуница на 21 век, Мбапе дефинитивно е во Реал

Крајот на најголемата трансфер сапуница на 21 век, Мбапе дефинитивно е во Реал Килијан Мбапе дефинитивно ќе ја продолжи кариерата во дресот на Реал Мадрид. Како...

Latest news

- Advertisement -spot_img