24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

11416 POSTS
0 COMMENTS

Став на претседателот Стево Пендаровски по повод инвазијата на Украина од страна на Русија 

Почитувани, Во прилог го проследуваме ставот на претседателот Стево Пендаровски по повод инвазијата на Украина од страна на Русија:  „Изразувам силна осуда за воените дејствија кои...

Фејсбук нѐ прави завидливи!

Социјалните мрежи нè прават завидливи, бидејќи кога гледаме слики од нашите пријатели имаме чувство дека сите се посреќни, поисполнети и позадоволни од нас, покажа...

Апликација за виртуелна реалност, една од многуте до кои пристап имаат и младите тинејџери, вклучувала стриптиз-клуб во кој аватарите симулирале секс

Апликација за виртуелна реалност, една од многуте до кои пристап имаат и младите тинејџери, вклучувала стриптиз-клуб во кој аватарите симулирале секс. Иако Метаверзумот на...

Aстероид ги уништи диносаурусите пред 66 милиони години заедно со три четвртини од другите животни и растенија на Земјата

Да, астероид ги уништи диносаурусите пред 66 милиони години заедно со три четвртини од другите животни и растенија на Земјата, но научниците сега открија...

Жителите масовно го напуштаат Киев

Очевидци во градот изјавија за Си-Ен-Ен дека станиците се полни со луѓе кои носат резерви. Рано утрото почнаа да се појавуваат фотографии од густ сообраќај...

Еве како руските тенкови влегоа на украинска територија

Откако Русија го изврши нападот врз Украина, украинската гранична служба објави видео-снимки од безбедносните камери на граничниот премин, а на која се прикажани руски...

Дали бизнисмените на ОАЕ ќе инвестираат во земјава?

Предностите за инвестирање во Македонија, кои произлегуваат од геостратешката положба на државата и од склучените мултилатерални договори за слободна трговија, но и од пристапот...

Чистење на речното корито на р.Сушица и околниот простор

Екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец” пристапија кон машинско расчистување на речното корито на р.Сушица, како и подигнување на расфрланиот тешко разградлив отпад во околниот простор...

Ангажирање на едукатор за биолошка разновидност во заштитени подрачја

Согласно Договор за грант бр. 09-2201/1 од 21.12.2020 год., склучен помеѓу: Фондот за природа „Преспа – Охрид“ („ПОНТ“), фондација (Стифтунг) основана според законите на Хесен,...

Москва напаѓа, Киев не се предава

Руските сили рано утринава истрелаа проектили врз неколку градови во Украина и се истоварија војници на нејзиниот јужен брег, објавија украинските власти и медиуми,...

Latest news

- Advertisement -spot_img