More

  Андријана Јаневска и Игор Џамбазов со моќна изведба на „Ми заплакало селото Ваташа“ и „Цветови

  spot_img

  Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“, која се одржа на 16 март во Арената „Борис Трајковски“.

  Настапот на актерот и шоумен Игор Џамбазов и музичарката Андријана Јаневска привлече најголемо внимание и предизвика бура од емоции кај публиката.

  Андријана ја запеа „Ми заплакало селото Ваташа“, а Игор ја рецитираше „Цветови“ од Славко Јаневски, во придружба на хорот „Мирче Ацев“.

  „В Тиквешко негде, в некое село,
  кај в слана тивко венеше цвете,
  – убија дете.“

  Нивниот моќен настап погледнете го во продолжение, во видеото после седмата минута.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img