More

  Американската пејачка, која почина на 32 години, направи прекрасен потег на смртната постела

  spot_img

  Пејачката Кат Џенис почина од рак на коските на 32 години, а тажната вест ја објави на нејзиниот Инстаграм профил.

  Американската пејачка и текстописец чие вистинско име е Кетрин Џенис Ипсан почина од рак на коските. Таа имаше само 31 година.

  Мачка на почетокот на годината се прослави со песната „Dance You Outta My Head“ која ја сними за финансиска поддршка на нејзиниот син, а на социјалните мрежи ги молеше фановите да ја направат хит.

  „Сакав да објавам нешто забавно и позитивно. Мојата уметност е сè што треба да оставам зад себе“, рече тогаш таа.

  Мачка почина во средата, а тажната вест ја објави на нејзиниот официјален Инстаграм профил.

  „Кетрин, опкружена со своето сакано семејство, мирно влезе во светлината и љубовта на својот небесен Творец. Ние сме вечно благодарни за сета љубов што ја добија Кетрин и нашето семејство во изминатите неколку месеци. Мачка виде дека нејзината музика достигнува места што никогаш не ги очекувала и почива во мир знаејќи дека ќе продолжи да се грижи за својот син преку нејзината музика. Ова не би било можно без сите вас. Благодарам“, се вели во соопштението.

  За да ги добие сите приходи, Џенис ги префрлила сите песни на својот седумгодишен син Лорен. Нејзините профили на социјалните мрежи и понатаму ќе ги управува нејзиниот брат, а тој ќе се грижи и за се што е поврзано со нејзината музика, производи и односи со јавноста. Најавени се и новите песни на Мачка, кои по нејзина желба ќе бидат објавени кога ќе дојде време.

  Малигниот тумор на Мачката и бил дијагностициран пред три години, кога била на лекар поради грутка која ја почувствувала на вратот. Операциите, хемотерапијата и зрачењето вродија со плод и ракот целосно исчезна во 2022 година, но се врати во јуни минатата година, а пејачката пред еден месец откри дека и останале само уште неколку недели живот.

  Таа секојдневно ги известуваше своите фанови на социјалните мрежи за нејзината животна битка, а тие ја опсипуваа со пораки за поддршка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img