More

  Ал Сафади: Главниот виновник е Израел

  spot_img

  Јорданскиот министер за надворешни работи Ајман Ал Сафади зборуваше за иранскиот напад врз Израел, за израелскиот одговор, но и за настаните на поширокиот Блиски Исток.

  Во интервју за Си-Ен-Ен, Ал-Сафади вели дека одговорноста за она што се случи и што се случува е на Израел и дека тие мора да бидат запрени. Јорданскиот шеф на дипломатијата смета дека во моментот кога ќе се реши палестинско-израелското прашање, ќе се реши и прашањето за иранското мешање во настаните од Блискиот Исток.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img