More

  Актерката откри дека кога била помлада чувствувала притисок да се соблече пред камера

  spot_img

  Аманда Сејфрид, холивудската актерка позната по улогите во Mamma Mia!, Les Miserables и Mean Girls, откри дека на почетокот на нејзината кариера чувствувала притисок да се соблече пред камера бидејќи мислеле дека ако каже дека нема луѓе кои работат на филмот. не би гледал позитивно на тоа.

  Актерката, која сега има 36 години, се отвори за своите болни спомени од почетокот на кариерата во неодамна објавеното интервју за веб-страницата Net-A-Porter. Таа жали што се согласила да се соблече гола во нејзините претходни улоги и посакува во времето кога ги работеше овие филмови да има т.н. координатори за интимност, кои се грижат сцените на голотија и водење љубов да бидат што побезболни за актерите и актерките, пренесува City Magazine.

  „Со само 19 години одев без долна облека на сетот. Како си дозволив да се вмешам во такво нешто“, прашала ѕвездата од серијата The Dropout во едно интервју и си одговорила со следните реченици: „Се разбира, знам зошто. Имав 19 години, не сакав никого да навредам и сакав да си ја задржам работата. Затоа се согласив со барањата на директорот“.

  Денеска вели дека не би се согласила повторно да ги снима истите сцени. Таа откри дека на почетокот на нејзината кариера била премногу несигурна и дека имала потреба да ги импресионира холивудските моќници, па затоа прави се што и се барало без прашање, иако во многу случаи и било непријатно на снимањето, особено кога снимаше сцени во кои беше гола или слабо облечена.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img