5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Најмалку 15 војници загинаа во пожар во касарна во источна Ерменија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Најмалку 15 војници загинаа, а тројца се повредени во пожар во касарна во источна Ерменија, соопшти Министерството за одбрана.

Министерството соопшти дека тројца повредени војници се во тешка состојба.

Пожарот избувнал околу 1:30 часот утринава по локално време (23:30 часот по средноевропско време) во селото Азат во источниот регион на Гегаркуник. Причината се уште не е утврдена.

Кавкаската земја со околу три милиони жители сè уште се опоравува од тежок пораз во конфликтот со соседен Азербејџан во 2020 година за регионот Нагорно-Карабах и политичката криза што следеше.

Иако големите борби за таа област завршија, се уште има тензии меѓу двете земји околу границата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...

По првото полугодие од прилепските училишта се испишале околу 130 ученици и со нивните родители заминале во странство

По првото полугодие од прилепските училишта се испишале околу 130 ученици и со нивните родители заминале во странство, тврди Гоце Бумбароски, одделенски наставник и советник за...
spot_img
spot_img
spot_img