More

  Жртвуваа крава за да им донесе среќа на фудбалерите

  spot_img

  Во Египет извршија ритуал на жртвување за успех на репрезентацијата.

  Египетскиот фудбалски сојуз жртвуваше крава за да ѝ донесе среќа на репрезентацијата. Месото беше поделено на сиромашните жители на Каиро, изјави портпаролот на репрезентацијата Мохамед Морад.
  Египет учествува на Африканскиот куп. Во 1/8 финалето ќе се сретне со тимот на репрезентацијата на ДР Конго. Натпреварот ќе се одигра утре, 28 јануари, во 21 часот.

  Денес на Африканскиот куп на нации играат:
  Ангола – Намибија (18 часот)
  Нигерија – Камерун (21 часот).

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img