More

  Жителите на турската провинција Малатија утрово ги разбуди силен потрес

  spot_img

  Силен земјотрес утрово ја погоди провинцијата Малатија во Турција, која веќе беше разурната од силните земјотреси во февруари.

  Иако првично беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала, но од ЕМСЦ велат дека е евидентиран со јачина од 4,7 степени.

  Според првите информации, епицентарот бил во близина на Малатија и е регистриран на длабочина од седум километри.

  Нема информации за штетата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img